Príprava nehnuteľnosti pred obhliadkou

Autor: Peter Kollár | 3.4.2014 o 11:34 | (upravené 25.6.2014 o 8:07) Karma článku: 5,25 | Prečítané:  1009x

Po dobu svojho pôsobenia v realitnom biznise sa stretávam s mnohými "nedostatkami" ponúk mnohých realitných maklérov. Zaráža ma najmä ich povrchný prístup k prezentácii nimi ponúkaných nehnuteľností. Prezentáciou nemyslím len samotnú obhliadku nehnuteľnosti, ale aj jej prezentáciu na internete a v iných médiách.

V tomto článku sa chcem venovať hlavne fotografiám, pod ktorými je nehnuteľnosť prezentovaná. Doslova žasnem, keď na fotografiách jednotlivých ponúk vidím nielen neporiadok v miestnosti, ale aj makléra samotného odfoteného v zrkadle kúpelne, alebo majiteľov nehnuteľnosti sledujúcich televíziu. Pritom prezentácia a správny marketing predaja je druhou najdôležitejšou vecou hneď po nastavení správnej predajnej ceny nehnuteľnosti.

Ak ste sa už rozhodli predať svoju nehnuteľnosť, je čas pripraviť ju na obhliadky pre potencionálnych kupujúcich. Nezabudnite, kupujúci si musia vedieť predstaviť, že v danej nehnuteľnosti budú vedieť žiť. Nájdite si preto čas na dôkladné  vyčistenie a upratanie vašej domácnosti. Koniec koncov predaj vašej nehnuteľnosti má byť pre vás tou najvyššou prioritou.

Prinášam vám niekoľko tipov ako pripraviť svoju nehnuteľnosť nielen na predaj, ale aj na súkromné obhliadky pre kupujúcich.

Záhrada: Postarajte sa o trávnik, pokoste ho a pohrabte popadané lístie zo stromov. Taktiež odložte všetko záhradné náradie a vyčistite záhradný nábytok. Nezabudnite na odstránenie neporiadku po vašich zvieratách.

Vstup a predsieň: Vstup do nehnuteľnosti je jednou z najdôležitejších častí nehnuteľnosti, pretože väčšinou vytvára aj prvý dojem kupujúceho. Z tohto priestoru odstráňte akékoľvek topánky, kabáty a dáždniky tak, aby tam bolo dosť miesta pre topánky a veci záujemcov. Dbajte na čisté podlahy a rohožky.

Chodba: Dozrite na to, aby v nej neboli žiadne rozhádzané veci (hračky a podobne). Chodba musí byť bezproblémovo priechodná. To isté platí aj pri priechodoch medzi miestnosťami.

Kuchyňa: Odstráňte všetko zbytočné z vašej kuchynskej linky (saponáty, utierky, poháre a iný kuchynský riad). Taktiež dbajte o čistotu drezu. Z chladničky odstráňte magnetky a ďalšie rušivé predmety.

Obývacia izba: Upravte police tak, aby boli čisté, priestor s knihami musí byť usporiadaný. Počas obhliadky majte vypnutý televízor, radšej pustite príjemnú hudbu a zapáľte vonnú sviečku.

Kúpeľňa: Odložte všetky toaletné potreby a uteráky do skriniek. Kupujúci by nemali vidieť žiadne čistiace prostriedky či špinavú bielizeň. Dôkladne umyte vaňu, umývadlo a sprchovací kút.

Spálňa: Poustieľajte posteľnú bielizeň, z nočných stolíkov odstráňte knihy, časopisy a lieky.

Okná a sklenené výplne: Dohliadnite, aby boli všetky okná a sklá v celej nehnuteľnosti čisté. Všetko dôkladne umyte a vyčistite od šmúh a nečistôt. Nezabudnite ani na vnútorné a vonkajšie parapety a žalúzie.

Káble: Usporiadajte všetky káble od vašej televízie, počítača a inej elektroniky tak, aby nepôsobili rušivo.

Rastliny: Dozrite, aby boli všetky rastliny popolievané, odstráňte z nich všetky suché listy.

Zvieratá: Pokiaľ máte v domácnosti zvieratá, nezabudnite upratať aj po nich. Dohliadnite, aby na nábytku neboli chlpy, aby sa ich hračky nepovaľovali po zemi, po dobu obhliadky odstráňte ich misky. Dôležité je aj odstránenie  nežiadúceho zápachu po zvieratách.

Fajčenie, konzumácia jedál a nápojov: Všetky miestnosti dôkladne vyvetrajte a na odstránenie zápachu použite čistiace prostriedky alebo vonnú sviečku. Nikdy počas obhliadky v nehnuteľnosti nejedzte, nepite a hlavne nefajčite!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?